Sp1

IIa IIIb w Zalesiu

W poniedziałek, 8 kwietnia klasa 2a i 3b wybrały się na wycieczkę do TOEE w Zalesiu. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć, podziwiać i eksperymentować w sali zjawisk atmosferycznych. Dzieci również odbyły również magiczny spacer po ogrodzie dydaktycznym.

Dostępne w sali eksponaty i doświadczenia prezentowały podstawowe zjawiska atmosferyczne. W tunelu aerodynamicznym uczniowie mogli sprawdzić jak niszczycielską siłą jest wiatr, zobaczyli również zorzę polarną. Uczestnicy wycieczki obejrzeli film dotyczący  wyładowań atmosferycznych ukazujący powstawanie burzy, która przeszła nad Zalesiem. 

Uczniowie również odbyli magiczny spacer po tajemniczym ogrodzie , gdzie każdy mógł z bliska poznać popularne i rzadkie roślin, poszerzyć swoją wiedzę ekologiczną oraz czerpać radość z obcowania z przyrodą. 

Zdecydowanie, to była bardzo wartościowa lekcja przyrody!

Magdalena Rakoczy 

Joanna Kobylska

Zapraszamy do galerii zdjęć na internetową stronę szkolnego fb 🙂Skip to content