Sp1

IIa i IIb w Teatrze „Pleciuga”

Dnia 28 października klasa II a i II b udały się na wycieczkę w celu odwiedzenia Teatru Lalek – Szczecińskiej Pleciugi. Przedstawienie lalkarskie odbyło się w kameralnej sali, a inscenizacja pełnej magii i uroku dotyczyła znanej baśni CH.H. Andersena „Calineczka”.

Spektakl był pełen radosnych piosenek, które dzieci nuciły jeszcze długo po wyjściu z teatru. Mali widzowie byli pod ogromnym wrażeniem zarówno baśniowej scenografii jak
i przykuwającym uwagę wirtuozerskim prowadzeniem lelek przez aktorów. Natomiast cała akcja rozgrywała się w domu Calineczki, na moczarach, w okolicy Żuka oraz w krainie Elfów.

Bajka ukazała dzieciom, iż nie zawsze piękno zewnętrzne jest błogosławieństwem, gdyż często jest tak, że przysparza wiele cierpień, tak jak głównej bohaterce, która nie tylko była piękna na zewnątrz ale miała również bardzo dobre serce, chętnie wszystkim pomagając.

Po spektaklu, obydwie klasy udały nad Odrę celem zwiedzenia architektury szczecińskiej.

Agnieszka Bodnar
Aleksandra KurasińskaSkip to content