Sp1

II f w terenie

Tematyka ostatnich zajęć zachęcała nas do wychodzenia w teren.  Ucząc się o owadach, a w szczególności  o życiu mrówek – nie można było nie wyjść i nie obserwować ich gołym okiem spacerujących po glebie. Pogoda nam sprzyjała więc  fajnie było chłonąć wiedzę na kocach. Emocji dostarczała też uczniom nowo poznana gra „kaboom” utrwalająca tabliczkę mnożenia. Kto by pomyślał, że drewniane patyczki tak przypadną do gustu moim uczniom. Układnie obrazków, posługiwanie się nimi jako liczmanami ostatnio bardzo się sprawdzało.

Zdobywając informacje o budowie kwiatu – również ruszyliśmy  w teren.  Zbieraliśmy różne gatunki dziko rosnących kwiatów i obserwowaliśmy przez lupę ich budowę. Żaden elementarz nawet najlepiej ilustrowany nie oddałby widoku z bliska słupka, pręcików i nie pozwoliłby nacieszyć się ich zapachem. 

Pogoda zachęca do takich zajęć więc akcję „odklasawiania” w naszej szkole można uznać za otwartą.

N. Górazda 

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content