Sp1

II d w ZBS w Choszcznie

Poznajemy tajemnice bankowości w Zachodniopomorskim Banku Spółdzielczym w Choszcznie. Klasa II d w środowy ranek wybrała się z wizytą do Zachodniopomorskiego Banku Spółdzielczego w Choszcznie. W banku czekało nas mnóstwo niespodzianek, zobaczyliśmy między innymi jak obywa się liczenie banknotów oraz bilonów, jak wygląda sejf bankowy. Jednak największą niespodzianką była możliwość poznania dwóch Prezesów Banku: pana Tadeusza Drabika i pana Mariusza Adamkiewicza. Pan Mariusz oraz mama naszej Gabrysi pani Sylwia wprowadzili nas w tajniki bankowości. Obejrzeliśmy wspólnie kreskówkę o tym jak banki funkcjonują.

Pan Prezes Mariusz Adamkiewicz opowiedział uczniom jak powstają banknoty, jak należy odróżniać falsyfikaty od oryginalnych pieniędzy na podstawie elementów zabezpieczających. Pani Sylwia wyjaśniła, na czym polega praca w banku, zdradziła tajniki zawodu głównej księgowej.  Wszystkie dzieci wracały do szkoły z uśmiechami na twarzy i wszyscy stwierdziliśmy, że to była niezapomniana lekcja bankowości. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki z logo banku.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Sylwii oraz wszystkim pracownikom Zachodniopomorskiego Banku Spółdzielczego za tak miłe przyjęcie i niezapomnianą lekcję 🙂

Anna Kościuczuk

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content