Sp1

II c w Polskiej Stacji Arktycznej

9 marca nasza szkoła po raz drugi połączyła się z Polską Stacją Antarktyczną im. Henryka Arctowskiego znajdującą się na Wyspie Króla Jerzego.

Tym razem w zajęciach nietypowej lekcji przyrody uczestniczyły dzieci ze świetlicy szkolnej oraz uczniowie z klasy II c.

Transmisja pt. „Co to jest: czarno-białe i lubi zimną wodę?” poświęcona była jednym z najbardziej sympatycznych zwierząt na świecie – pingwinom. W czasie lekcji uczniowie dowiedzieli się, że jak wygląda pingwin Adeli, białobrewy i maskowy czyli „policjant”. Poznali zwyczaje pingwinów, dowiedzieli się w jaki sposób zwierzęta reagują na spotkania z osobami pracującymi na stacji oraz w jaki sposób naukowcy liczą ptaki.

Połączenie z Antarktyką było możliwe dzięki projektowi Scientix. To platforma współpracy dla nauczycieli, naukowców i innych specjalistów zajmujących się edukacją, która ma na celu popularyzowanie nauki.

                                                                                Helena Banaś, Tatiana SkrzypiecSkip to content