Sp1

II c w EcoGeneratorze i na Uniwersytecie Szczecińskim

20 maja uczniowie klasy 2c wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Szczecina. We wczesnych godzinach rannych wyruszyli z wizytą do EcoGeneratora. Jest to miejsce, w którym czysta energia uzyskiwana jest z odpadów. Recykling jest tutaj rozwiązaniem dla ogromnej ilości odpadów pojawiających się w naszych gospodarstwach domowych. Uczniowie mogli uczestniczyć w wykładzie oraz dyskusji na temat dbania o środowisko i wykazali się wspaniałą wiedzą w tym temacie. Następnie zwiedzili zakład co było ogromną przygodą i niesamowitym doświadczeniem. Na koniec wizyty każdy uczestnik otrzymał upominek.

Pełni wrażeń uczniowie przejechali do Uniwersytetu Szczecińskiego gdzie mogli poczuć się jak prawdziwi studenci i uczestniczyć w wykładzie, który odbył się w ramach projektu „Uniwersytet Dzieci”.Wykład dotyczył matematyki, a tytuł brzmiał „Kto wymyślił cyfry i liczby?”. Prowadzony był przez dr Lidię Pawlusińską. Polegał na interakcji z młodymi studentami i okazał się przyjemny i łatwy. Tu również każdy uczestnik otrzymał pamiątkową przypinkę uczestnictwa w tak wyjątkowym wydarzeniu.

Wracaliśmy do domu pełni wrażeń i pozytywnych emocji. Wiedza jaką zdobyliśmy na pewno zaprocentuje w przyszłości. A kto wie? Może nie jeden uczeń z klasy 2c powróci kiedyś na korytarze akademickie.

Helena BanaśSkip to content