Sp1

II c na spotkaniu z załogą ratunkową

O tym jak cenne jest ludzkie zdrowie i jak ważna jest znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach przekonali się uczniowie klasy II c, którzy dzięki uprzejmości pani dr Agnieszki Pliszka – mamy Szymka odwiedzili choszczeński SOR.

Pan ratownik oraz panie pielęgniarki ciekawie opowiadali o pomocy medycznej w stanach nagłego zagrożenia zdrowia i życia. Dzieci zobaczyły nowoczesną aparaturę medyczną do ratowania życia, mogły położyć się na łóżkach, a odważnym zostało osłuchane serce. Pracownicy medyczni zmierzyli dzieciom ciśnienie. Następnie przeszliśmy do gabinetu zabiegowego. Dzieci dowiedziały się jakie czynności są tu wykonywane oraz zobaczyły w jaki sposób na złamaną rękę zakłada się szynę. Niewątpliwie największym przeżyciem było wejście do ambulansu i obejrzenie wyposażenia oraz specjalistycznego sprzętu ratunkowego.

Drugoklasiści i wychowawczyni serdecznie dziękują całej załodze ratunkowej za miłe przyjęcie i poświęcony czas.

                                                                                                Tatiana SkrzypiecSkip to content