Sp1

II c i II d na wystawie malarstwa

21 kwietnia uczniowie z klas II c i II d wybrali się do Choszczeńskiego Domu Kultury, gdzie w Małej Galerii podziwiali wystawę obrazów p. Urszuli Kołodziejczak.

Artystka pochodzi z Gorzowa, najchętniej tworzy  w plenerze. Maluje akwarelami, akrylami a także uprawia tradycyjne malarstwo olejne. Swoje prace często prezentuje w różnych galeriach naszego regionu.

Prace wyeksponowane w choszczeńskiej Małej Galerii wykonane są akrylami.

Pani Dorota Aleksiun, która oprowadziła nas po wystawie, przybliżyła twórczość p. Urszuli Kołodziejczak, zapoznała dzieci z techniką malarstwa akrylowego, wyjaśniła etapy powstawania dzieła. Dzieciom wystawa bardzo się podobała i z chęcią wypowiadały się na jej temat. Wybierały dzieła, które najbardziej im się podobały. Większość zatrzymywała się przy wodospadach oraz kwiatach.

Obcowanie ze sztuką niewątpliwie pozytywnie wpływa na rozwój dzieci, dlatego gdy tylko nadarzy się kolejna okazja znów przyjdziemy podziwiać dzieła plastyczne prezentowane w  galerii.

                                                                                   Tatiana Skrzypiec, Renata SobiechSkip to content