Sp1

II b w stadninie koni

25 kwietnia klasa 2b odwiedziła stadninę koni w miejscowości Przekolno. Gospodarze powitali nas ogniskiem przy którym można było się ogrzać i upiec kiełbaskę. Atrakcją okazała się przejażdżka bryczką po miejscowości, a także mini zoo które można było zwiedzać, oglądać i dotykać zwierzęta gospodarskie. Wśród zwierząt trzymanych w gospodarstwie  spotkaliśmy owce, barany, kozy, koźlątka, indyki, kury, koguty, pawie, strusie i oczywiście konie. W tym dwie klacze, które oczekują źrebiąt. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat zwierząt które zamieszkują stadninę w Przekolnie. Zdziwiło nas że to samiec u strusia cierpliwie wysiaduje strusie jaja gdy w tym czasie samiczka swobodnie biega sobie po wybiegu.

Jazda konna po raz kolejny okazała się nie lada przygodą i ekscytującym momentem wycieczki. Ponadto Gospodarze przygotowali dla nas świetne konkursy typu wyścigi w workach, wyścigi w parach z zawiązanymi nogami. Po zawodach każda zwycięska drużyna dostała w nagrodę przepiękne pawie pióra. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni ale szczęśliwi i pełni nowych doświadczeń i wiadomości.

Zapraszam do obejrzenia filmiku z wycieczki na stronie www.facebook.com/stadninakoniw.przekolnie

                                                                                                                             Agnieszka Bodnar

Zapraszamy do galerii:)Skip to content