Sp1

II b i II f na tropie Wikingów

Dnia 10.06.2016 nasi drugoklasiści wybrali się na wspaniałą wycieczkę do Wolina i Międzyzdrojów. Podróż autokarem, choć była daleka, minęła w mgnieniu oka.
Mali Tropiciele nie mogli doczekać się przejścia przez bramę skansenu wikingów „Wolin-Jomsborg-Wineta”. Już na samym wejściu uczniowie mogli obejrzeć dawne narzędzia tortur, które oczywiście najbardziej do gustu przypadły naszym chłopcom. Ciekawość dzieci wzbudziły rekonstrukcje zabudowań mieszkalnych i rzemieślniczych z okresu wczesnego średniowiecza, dzięki czemu mogły zobaczyć jak wyglądało życie codzienne dawnych ludzi, jak mieszkali i pracowali. We wnętrzach chat o różnej konstrukcji można było obejrzeć repliki mebli, narzędzi i przedmiotów codziennego użytku sprzed 1000 lat.

Po tej ciekawej przygodzie wybraliśmy się do Zagrody Żubrów, gdzie z bliska mogliśmy zobaczyć różne gatunki zwierząt. Na koniec wycieczki udaliśmy się do Międzyzdrojów, by pospacerować po molo i odwiedzić Muzeum Figur Woskowych. Po radosnych twarzach dzieci było widać, iż bardzo im się podobało. Korzystając z okazji uczniowie zrobili sobie mnóstwo zdjęć z ulubionymi postaciami z bajek. Będąc nad morzem nie mogliśmy ominąć także przystanku na przepyszne lody i gofry.

Po dniu pełnym wrażeń, z plecakami pełnymi pamiątek i przygód wróciliśmy do Choszczna.

Agnieszka Bodnar
Katarzyna Bodnar

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content