Sp1

Ig na wycieczce w Szczecinie

Uczniowie klasy Ig z ogromną niecierpliwością oczekiwali dnia 8 czerwca, kiedy to rano wyruszyliśmy na wycieczkę do Szczecina. Wielu z nich było już ze swoimi rodzicami w Szczecinie, ale przygoda jaka miała miejsce tym razem była niezapomniana. Po przyjeździe od razu udaliśmy się do Teatru dla dzieci „Pleciuga”, gdzie mogliśmy uczestniczyć we wspaniałym przedstawieniu pt.:”Nie dość blada królewna”. Podczas przedstawienia dzieci miały bezpośredni kontakt z aktorami i sceną, która wręcz obejmowała samą widownię. Dzieci poznały historię królewny, która nie była perfekcyjna, a jej rodzice robili wszystko, aby taka się stała. Przedstawienie miało bardzo głębokie przesłanie, dzieci rozmawiały o przedstawieniu w autokarze i jeszcze na drugi dzień w klasie.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Techniki, gdzie uczniowie mieli możliwość poznania historii motoryzacji, mogli obejrzeć dawne środki transportu. Było to także ogromne przeżycie, zwłaszcza, że do niektórych pojazdów można było wsiąść. Atrakcją była też możliwość jazdy na symulatorze szczecińskiego tramwaju.

Dalsza część przygody w Szczecinie to spacer Wałami Chrobrego, podziwianie widoków i wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie mogli obejrzeć wystawę poświęconą kulturze Afryki. Jest to stała wystawa  poświęcona  afrykańskiemu teatrowi lalek.

Dzień przyniósł nam wiele wrażeń, bardzo zmęczeni, głodni ale szczęśliwi wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Ale to nie był koniec naszej przygody. Po drodze zatrzymaliśmy w restauracji McDonalds, gdzie każdy mógł wykazać się umiejętnością liczenia pieniędzy i pod okiem opiekunów dokonać zakupów. Posileni wróciliśmy do Choszczna.

Wycieczka była udana, gdyż jeszcze dzieci nie zdążyły wysiąść z autobusu, a już planowały kolejną wyprawę.

Danuta Pałka

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content