Sp1

Id poznaje zawód florystki/ kwiaciarki

19.10 uczniowie z klasy I d  udali się na wycieczkę do  pobliskiej kwiaciarni „ U Stasi”. Celem wyprawy było zaznajomienie  dzieci z zawodem jakim jest  florysta oraz  z funkcjonowaniem kwiaciarni. W kwiaciarni panie kwiaciarki zapoznały dzieci z różnymi rodzajami kwiatów ciętych jak i doniczkowych. Ponadto pokazały dzieciom różne bukiety, wiązanki, stroiki i upominki, które same wykonują. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że praca kwiaciarki jest bardzo ciekawa ale nie należy do najłatwiejszych.

Na zakończenie spotkania klasa Id przygotowała piękne podziękowanie w postaci kolorowych rysunków , a w zamian została obdarowana słodkościami.  Korzystając ze zdobytej wiedzy dzieci  zapewniły, że będą lepiej dbać o rośliny  nie tylko w kąciku przyrodniczym ale i w życiu codziennym.

Dziękujemy paniom z kwiaciarni za miłe przyjęcie i  przekazaną wiedzę o roślinach. Kto wie może ktoś z nas  w przyszłości będzie pracował kiedyś  w kwiaciarni?

E. CichońSkip to content