Sp1

IB na tropie Jesieni!

„Idzie światem Pani Jesień

 W ręku koszyk skarbów niesie:

 Kasztan, orzech, dziką różę,

 Bukieciki dwa nieduże:

 Z astrów, z liści poskładane,

 Własnoręcznie malowane!”

            Klasa IB z radością przyjęła do swojego grona dwie nowe postacie. Wspólnymi siłami stworzyliśmy piękną Panią Jesień, a ucząc się trudnej sztuki pracy w grupie, stworzyliśmy dwie piękne prace, które będą nam towarzyszyły w jesienne dni. Zaczynamy rozumieć i doceniać sztukę pracy grupowej, która uczy nas cierpliwości, oraz doceniania i szanowania pomysłów kolegów i koleżanek.

Sezon jesienny uważamy za otwarty! Dowiedzieliśmy się wiele o jesiennej przyrodzie i zwyczajach zwierząt leśnych. Znamy roślinność i zwierzęta występującą w parkach i lasach. Zebraliśmy piękną kolekcję darów jesieni i nauczyliśmy się ślicznej piosenki o wesołej Wiewióreczce, która umila nam chwile spędzane na trudnej nauce pisania i liczenia.

                                                                                                          Agnieszka BodnarSkip to content