Sp1

I g w Tergieniówce

„Tergieniówka”, to nazwa gospodarstwa agroturystycznego, które odwiedzili uczniowie klasy 1 g, 29 października 2015 r. Gospodarstwo prowadzone jest przez przesympatycznych gospodarzy p. Teresę i Eugeniusza Radożyckich. Uczniowie wykorzystali ostatnie ciepłe dni października i zobaczyli jesienne prace w polu, jak wygląda sad, ogród i pole jesienią. Gospodarstwo położone w otulinie Ińskiego Parku Krajobrazowego, wśród pól, w bliskości lasów i jezior. Na terenie gospodarstwa znajduje się zagajnik ze strzechą i placem zabaw dla dzieci oraz kompleksem rekreacyjno – sportowym.

Dzieci mogły podziwiać zwierzęta w gospodarstwie: konia, kozy, kucyka, owce, karmić je po czujnym okiem gospodarza, wydoić kozę o imieniu Mela, a także przejechać się bryczką zaprzężoną w konia. Specjalnością gospodarstwa jest wiejskie jadło: kozie mleko, twaróg z mleka koziego, pyszna herbata z miętą, cytryną i miodem z własnej pasieki. Przepyszne były ziemniaki pieczone w popiele z twarogiem z koziego mleka i kiełbaski, których przygotowaniem zajął się Pan Gospodarz.

Po sytym posiłku uczniowie bawili się na placu zabaw, grali w piłkę, paletki i korzystali ze wszystkich atrakcji gospodarstwa. Niestety czas minął szybko i trzeba było wracać do szkoły. Wszyscy zadowoleni i w świetnych humorach żegnali się z Gospodarzami. Dzieci obiecały odwiedzić gospodarstwo wiosną, kiedy przyroda będzie budziła się do życia.

D. Pałka

Zapraszamy do galerii:)Skip to content