Sp1

I c i I d na wycieczce w Międzyzdrojach

Dnia 6.06. 2016 r. uczniowie klas Ic i Id wybrali się na wycieczkę trasą Wolin – Międzyzdroje. Piękna i słoneczna pogoda sprawiła, że już na początku humory nam dopisywały. Dzieci miały okazję zobaczyć słynną „Aleję Gwiazd”  oraz spacerować po Molo. Podczas zakupu pamiątek mogły wykazać się umiejętnościami matematycznymi.

Jednak najbardziej wyczekiwanym miejscem naszej wycieczki była „Wioska Wikingów”. Już na początku wśród dzieci dużą ciekawość wzbudziły historyczne stroje rzemieślników oraz chaty. Pierwszoklasiści z zaciekawieniem słuchając opowieści przewodnika mogły przenieść się w czasy dawnych Słowian i Wikingów. Podczas warsztatów dzieci mogły wykazać się swoimi umiejętnościami manualnymi lepiąc z gliny, pisząc gęsim piórem czy też produkując filc.

Na zakończenie wszyscy mogliśmy spróbować podpłomyka pieczonego na blasze nad ogniskiem, pierniczków oraz pysznej ziołowej herbaty. Po dniu pełnym wrażeń, zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Choszczna.

Wioletta Woś      Ewelina Cichoń

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content