Sp1

I b za kulisami

W związku z realizowanym na zajęciach tematem dotyczącym teatru postanowiliśmy udać się do Choszczeńskiego Domu Kultury by zgłębić tajemnicę teatru. Dzięki tej wycieczce uczniowie na żywo mogli zobaczyć jak wygląda kurtyna co to są kulisy czy reflektory.  Dzieci dowiedziały się kto pracuje w teatrze ile osób musi być zaangażowanych aby widzowie mogli obejrzeć przedstawienie.

Kolejnym etapem było zwiedzanie widowni – każdy uczeń otrzymał bilet i musiał odnaleźć swoje miejsce w ten sposób utrwaliliśmy znajomość liczb rzymskich i arabskich.

Następnie uczniowie w grupach spisali zasady jakie obowiązują w czasie pobytu w teatrze lub kinie.

Na koniec zajęć pracownik Choszczeńskiego Domu Kultury opowiedział nam kto odpowiada za  oświetlenie i dźwięk w czasie spektaklu.  Uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej lekcji na żywo  – w ten sposób  zostali wyposażeni w podstawowe wiadomości z zakresu teatru oraz kulturalnego zachowania w miejscach publicznych.

C. SłupeckaSkip to content