Sp1

Herbatka u Królowej

Jakie zasady etykiety obowiązują na dworze królewskim w Londynie? Mogli je poznać uczniowie klas IV B i C podczas lekcji języka angielskiego zatytułowanej „Herbatka u Królowej”. Na zaprezentowanych slajdach zobaczyli wnętrze Pałacu Buckingham – oficjalnej siedziby królów, następnie w trakcie miłej pogawędki przy herbacie (ulubionym napoju Brytyjczyków) dowiedzieli się jak tytułować Królową, dlaczego nigdy nie powinno się odwracać do niej plecami, przerywać, gdy mówi, czy wreszcie, które z tych zasad są przydatne dla nas. Uczniowie również podzielili się ciekawostkami dotyczącymi monarchii, które sami wyszukali. Mam nadzieję, że spostrzeżenia z tej lekcji zostaną na długo zapamiętane, a może nawet wprowadzone w życie. Wszak – jak mówi przysłowie – „Dobre maniery są kluczem do łatwiejszego życia wśród ludzi”.

E. Biel

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content