Sp1

„Góra grosza” w Jedynce

5 grudnia zakończyła się w naszej szkole trwająca od 24 listopada „GÓRA GROSZA”. To już XV edycja ogólnopolskiej akcji Towarzystwa Nasz Dom pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji jest zebranie funduszy na rzecz dzieci z domów dziecka, rodzinnych domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych.

W naszej szkole organizatorem zbiórki monet był Samorząd Uczniowski, który przygotował specjalne puszki rozdysponowane następnie do każdej sali. Uczniowie i nauczyciele systematycznie wrzucali do nich pieniądze. Okazało się, że w niektórych klasach jedna puszka to za mało, dlatego wychowawcy i nauczyciele uczący tam zadbali o dodatkowe pojemniki. Tak było np. w przypadku klasy I e, I f, II a, II d oraz sali nr 16.

Podsumowania akcji dokonał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami 8 grudnia. Podczas tegorocznej „GÓRY GROSZA” uczniowie Jedynki zebrali prawie 37 kg monet (18 771 sztuk) o łącznej wartości 600, 29 zł. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz potrzebujących dzieci.

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej „GÓRZE GROSZA”.

Opiekunowie SU:

Beata Rygucka, Małgorzata WalendzikSkip to content