Sp1

Góra Grosza

Długo trwało, lecz w końcu udało się policzyć wszystkie pieniądze zebrane podczas tegorocznej Góry Grosza. Przypominamy, że wszystkie pieniądze trafią na konto towarzystwa „Nasz dom”, które wspiera dzieci wychowujące się poza własnymi rodzinami.

W tegorocznej akcji udało nam się zebrać aż 2115, 30 złotych, co daje 81 939 monet, które ważą prawie 200 kilogramów!

Najwięcej pieniędzy udało się zebrać wolontariuszom z Samorządu Uczniowskiego podczas kiermaszu i koncertu z okazji Świąt Bożego Narodzenia – aż 579, 20 złotych.

Ranking klas – ze względu na liczbę monet:

I miejsce – III b – 13 100 monet

II miejsce – I a – 9942 monety

III miejsce – VI d – 7173 monety

 

Ranking klas – ze względu na zebraną kwotę:

I miejsce – I a – 200, 60 złotych

II miejsce – III b – 196 złotych

III miejsce – VI d – 177,98 złotych

 

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję serdecznie dziękujemy! Cieszymy się, że los dzieci, które nie mogą wychowywać się we własnych rodzinach nie jest obojętny.

Dziękujemy uczniom, którzy niejednokrotnie przynosili swoje oszczędności, rodzicom, którzy wspomogli klasy oraz wychowawcom, którzy nadzorowali zbiórkę, a później (!) liczenie i segregowanie pieniędzy (a było co liczyć!) udało się nam uzbierać dość pokaźną, szkolną Górę Grosza ;).

Opiekun akcji – Olga Taratajcio

 Skip to content