Sp1

Godziny Kodowania w Jedynce

8 grudnia uczniowie klas IV d oraz V b wzięli udział w kolejnych interaktywnych warsztatach kodowania z wykorzystaniem robotów Finch. Przeprowadzone przez p. Krzysztofa Arciszewskiego zajęcia odbyły się w ramach Godzin Kodowania organizowanych w związku z realizacją projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” związanego m.in. z obchodami Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week). W 2015 roku Tydzień Edukacji Informatycznej przypada na 7-13 grudnia. Współorganizatorem spotkania była p. Anna Kościuczuk – pracownik Filii Biblioteki Publicznej w Choszcznie. Celem całego przedsięwzięcia jest wspieranie rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów oraz propagowanie nauki tak zwanego „trzeciego języka”, za który już dziś uznawane jest programowanie. Dzięki tego typu zajęciom wspomaganych lekcjami zajęć komputerowych nasi uczniowie potrafią za pomocą języka Scratch samodzielnie tworzyć pierwsze gry oraz aplikacje.

Anna Kościuczuk, Krzysztof Nowak

Zapraszamy do obejrzenia galerii!Skip to content