Sp1

Forum dyskusyjne

Tegoroczne forum dyskusyjne z przedstawicielami samorządów klas IV, V, VI, pedagoga szkolnego, szkolnego rzecznika praw ucznia – Ilony Kozubskiej oraz Ilony Sosin odbyło się w styczniu. Tematy poruszane w trakcie dyskusji dotyczyły: bezpieczeństwa, przemocy, korzystania z komunikatorów i telefonów, przestrzegania praw i obowiązków ucznia, dokumentów obowiązujących w szkole.

Podczas dyskusji uczniowie chętnie podejmowali rozmowę na proponowane tematy, zgłaszali swoje propozycje zmian. Mieli też własne pomysły na zmiany w szkole lub wprowadzenie czegoś nowego chcieliby, aby w szkole był sklepik lub automat ze zdrową żywnością, aby była możliwość wyboru mleka smakowego, aby wszyscy uczniowie otrzymywali owoce i warzywa. Zwrócili uwagę na techniczne usterki, z którymi stykają się na co dzień. A także na to iż bezpieczeństwo w szkole zależy w dużej mierze od nich samych, że często reagują agresywnie w stosunku do siebie i nieprzestrzeganą zasad bezpieczeństwa. Zauważyli, że przerwy spędzają obok siebie nie ze sobą, bo korzystają z telefonów. Mają świadomość tego jak ważny jest kontakt z drugim człowiekiem nie tylko poprzez komunikatory, ale warto czasami zwyczajnie ze sobą porozmawiać.

Uczniowie klas VI zaproponowali, aby zorganizować spotkanie z Panią Dyrektor odnośnie zmian w szkolnictwie w związku z wprowadzeniem od nowego roku szkolnego reformy szkolnej.

I. Kozubska, I. SosinSkip to content