Sp1

Finał projektu „Podróż dookoła świata”

W środę 8 maja odbył się w naszej szkole finał III edycji międzyprzedmiotowego projektu Podróż dookoła świata. Tegoroczna edycja tematycznie związana była z podróżą wielkiego odkrywcy Ferdynanda Magellana. Trzy zespoły, które w pierwszej – liczącej piętnaście etapów, części podróży przebyły najdłuższą trasę – uzyskały największą ilość punktów, zmierzyły się w finałowej rozgrywce. Zmagania finalistów odbyły się w obecności rodziców finalistów, przewodniczącego Rady Rodziców p. Marek Popławskiego, dyr. Krystyny Góreckiej, nauczycieli oraz licznej rzeszy uczniów dopingujących swoich faworytów. Nad prawidłowym przebiegiem finału czuwał zespół koordynatorów projektu.

Zadanie finałowe polegało na rozwiązaniu testu zamieszczonego na platformie projektu. Zamienione na kilometry punkty zdobyte w finale, zsumowane z liczbą kilometrów przebytą w pierwszym etapie zadecydowały o ostatecznej kolejności drużyn.

Wyniki III finału Podróży dookoła świata:

  • I miejsce: Tylko Dziewczyny w składzie: Klaudia Kałuża, Aleksandra Matras, Patrycja Sobczak (uczennice z klasy Vb)
  • II miejsce: Champions w składzie: Weronika Kaczor, Dawid Spychaj, Maria Wiewiórkowska (uczniowie z klasy Vc)
  • III miejsce: Debeściaki w składzie: Filip Bryzek, Jonasz Chmura, Bartosz Popławski (uczniowie z klasy IVb)

Zwycięska drużyna w nagrodę pojedzie na atrakcyjną, wycieczkę do Berlina ufundowaną przez Radę Rodziców. Pozostali finaliści otrzymali nagrody rzeczowe.

Warto zaznaczyć, iż wszyscy uczestnicy finału wykazali się ogromną wiedzą na temat podróży Magellana oraz miejsc, które odkrył. Świadczy to nie tylko o dużym zaangażowaniu i zdyscyplinowaniu uczniów, ale również o skuteczności podejmowanych w naszej szkole międzyprzedmiotowych działań projektowych z zastosowaniem ICT. Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom i życzymy dalszych sukcesów w budowaniu wiedzy.

 

Zespół koordynatorów projektu
Krzysztof Nowak
Katarzyna Jarosz
Beata WojtasSkip to content