Sp1

Festiwal Nauki

Zainspirowani wystawą interaktywną Miasto Nauki w Szczecinie, nasi szóstoklasiści zorganizowali 6 czerwca Festiwal Naukowy. Chcieli pokazać młodszym kolegom ciekawe zjawiska i eksperymenty. Do ich przeprowadzenia potrzebowali produktów codziennego użytku, znajdujących się w każdej kuchni. Na kilka godzin boisko szkolne zamieniło się w laboratorium. Na 7 stanowiskach uczniowie w fartuchach naukowców mieszali sodę z octem tworząc wulkany plujące lawą, odwzorowywali w butelce fale oceanu, kropili atramentem do gorącej i zimnej wody, wpuszczali do butelki jajko – przez wąską szyjkę i pokazywali wiele innych doświadczeń, wzbudzając zainteresowanie młodszych kolegów.

Jutro, we wtorek młodsi uczniowie z paniami popróbują poeksperymentować już w klasach.

Elżbieta Woźniak
Edyta Biel

Invalid Displayed Gallery

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content