Sp1

Europejskie Dni Przywracania Czynności Serca

Dziś w naszej szkole uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniach z Ratownikiem Medycznym p. Łukaszem Dębowskim z choszczeńskiej filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz Policjantami p. sierż. Mariuszem Kosiorkiem oraz p. sierż. Patrykiem Sielusiem. Spotkania odbywały się w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.

Celem warsztatów było przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku oraz sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Uczniowie przypominali sobie numery alarmowe, uczyli się jak sprawdzać przytomność u osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjadą służby ratunkowe. Poznali podstawowe zabiegi resuscytacyjne na miarę swoich możliwości ćwicząc na fantomach. Oby jak najwięcej takich świadomych spotkań.

N. Pencak

Zapraszamy do galerii zdjęć na stronę szkolnego fb 🙂Skip to content