Eliminacje do wojewódzkiego konkursu recytatorskiego

no images were found

Wczoraj w godzinach popołudniowych odbyły się szkolne eliminacje do wojewódzkiego konkursu recytatorskiego pod hasłem „Nie wyrastaj z marzeń”.Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I-VI. Ich zadaniem było zaprezentowanie jednego wybranego utworu poetyckiego, którego autor porusza problemy bliskie dzieciom. Komisja, w składzie: p. Katarzyna Jarosz, Barbara Szewczyk i Olga Taratajcio, oraz zgromadzeni uczniowie wysłuchali pięknych wierszy, które niejednokrotnie rozśmieszyły prawie do łez. Poziom przygotowania recytatorów był naprawdę imponujący. Jury oceniało wybór i interpretację wiersza oraz ogólne wrażenie artystyczne, i jednogłośnie wyłoniła laureatów.

Wśród klas I-III najlepszym recytatorem został Kacper Kutkowski z klasy III c, natomiast dwie uczennice z klasy VI c zajęły odpowiednio: I miejsce – Dominika Kędys, II miejsce – Zofia Kucharska.

Laureaci będą reprezentować naszą szkołę w konkursie wojewódzkim w Teatrze Lalek „Pleciuga” w Szczecinie. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach.

O. Taratajcio