Sp1

Ekologiczna wędrówka drugoklasistów

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy II d oraz II e wraz z wychowawczyniami skorzystali z zaproszenia Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego i udali się na wycieczkę edukacyjną do Barzkowic. Tematyka naszej wycieczki ekologicznej skupiała się głównie na zasobach przyrody. Wysłuchaliśmy ciekawych wykładów, mieliśmy możliwość praktycznych ćwiczeń sortowania odpadów, zwiedzaliśmy obiekty takie jak Oczyszczalnia ścieków, Ogrody Odnowy oraz uczyliśmy się w terenie poznając różne gatunki roślin. Ciekawych wrażeń uczestnikom dostarczył również spacer po ścieżce edukacyjnej „W przyjaźni z pszczołami”.

W prezencie otrzymaliśmy sporą dawkę wiedzy, która na pewno zaprocentuje na kolejnych lekcjach oraz gadżety takie jak m.in. materiałowe torby ekologiczne, które posłużą nam wielokrotnie.

Wycieczka była świetną wędrówką po świecie ekologii. Polecamy taki wyjazd innym klasom 🙂

N. Pencak

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content