Uczniowie z klas IV w ramach edukacji teatralnej obejrzeli w tym roku szkolnym spektakl pt. ,,Pinokio” w Teatrze Lalek ,,Pleciuga” w Szczecinie, natomiast klasy V a, b i c – przedstawienie pt. ,,Chłopcy z placu Broni” w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.
Spektakl pt. ,,Pinokio” wg Carla Collodiego reżyserował Ireneusz Maciejewski, scenografię wykonała Maja Krupińska, muzykę napisał Piotr Klimek. To niezwykła i wzruszająca historia wystruganego z drzewa przez Dżepetta pajaca. Przeżywa on niesamowite przygody, popełnia błędy, ale na szczęście udaje mu się je naprawić. Młodzi widzowie mogli zobaczyć, że cuda się zdarzają za sprawą miłości i dobrych czynów. Pajac – staje się prawdziwym chłopcem.
Uczniowie klas IV uczestniczyli również w lekcji muzealnej pt. ,,Legendy pomorskie” w Galerii Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Szczecinie. Mieli okazję poznać legendy Pomorza Zachodniego, następnie po powrocie do szkoły napisali samodzielnie legendę o wybranym rekwizycie, który wcześniej oglądali w muzeum. Prace zostały wysłane do Działu Edukacji Muzeum Narodowego. To była na pewno niezapomniana lekcja historii dotycząca naszego regionu.
Przedstawienie pt. ,,Chłopcy placu Broni” wg Ferenca Molnara reżyserował Cezary Żołyński. Widzowie oglądając spektakl mogli przenieść się na ulice dawnego Budapesztu. Poznali opowieść o grupie chłopców, dla których ważne wartości to: przyjaźń, patriotyzm, honor i uczciwość. Poprzez zabawę uczą się oni szlachetności oraz lojalności wobec przyjaciół. Niestety opowieść kończy się śmiercią głównego bohatera – Ernesta Nemeczka.
Po spektaklu uczniowie spotkali się z aktorami, rozmawiali m.in. o swoich wrażeniach po obejrzeniu sztuki, o pracy aktorów. Mogli też zobaczyć jak wielką rolę w spektaklu odgrywa oświetlenie i dźwięk – efekty specjalne np. odgłosy burzy, wicie potworów.