Sp1

Edukacja ekonomiczna w 1c

Każdy z nas zdaje sobie sprawę tego jak ważna i wartościowa jest rola edukacji ekonomicznej już od najmłodszych lat. Klasa 1c postanowiła na własne oczy przekonać się jak funkcjonuje sklep, skąd się biorą towary które tak chętnie kupujemy i czym właściwie zajmują się osoby pracujące
w sklepie. Dzięki uprzejmości mamy jednego z Uczniów Pani Katarzyny Dulińskiej – Gardziel mogliśmy odwiedzić sklep Jasmin. Dowiedzieliśmy się skąd przyjeżdżają towary znajdujące się na pułkach sklepowych, jaka jest różnica między ceną hurtową a detaliczną, poznaliśmy trudne słowo – marża które wyjaśniło nam wiele jeśli chodzi o koszt produktów które kupujemy w sklepach…

Zaskoczeniem było dla nas to, ile dodatkowych pomieszczeń znajduje się w sklepach. Magazyn, pomieszczenie socjalne, biuro to miejsca których nie widać gdy robimy zakupy, a bez których ciężko byłoby sklep prowadzić. Wiele emocji wzbudził w nas pokaz monitoringu i systemu alarmowego sklepu. Na koniec mogliśmy zrobić zakupy, ponieważ poza ekonomicznymi wartościami doskonale pamiętamy jak ważna jest higiena osobista. Zaopatrzeni w kolorowe płyny do kąpieli, pachnące mydła, balsamy chroniące nasze usta przed jesiennymi wiatrami i inne gadżety skrupulatnie obliczaliśmy resztę, którą powinniśmy otrzymać od Pani sprzedawczyni. Wyprawa była niebywale ciekawa i pouczająca.

Bardzo dziękujemy Pani Kasi za gościnę i już nie możemy się doczekać naszych kolejnych przygód 🙂

Agnieszka Polak

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content