Sp1

Dziewczęta Mistrzyniami Powiatu w Mini Koszykówce!!!

 W poniedziałek, 18 stycznia w naszej szkolnej Sali gimnastycznej rozegrano kolejny turniej rangi Mistrzostw Powiatu w Mini Piłce Koszykowej. Tym razem o tytuł najlepszej drużyny w powiecie walczyły dziewczęta z trzech szkół, jakie stawiły się na starcie: Szkoły Podstawowej Nr 1 w Suliszewie, Szkoły podstawowej Nr 3 w Choszcznie oraz gospodynie turnieju – reprezentantki choszczeńskiej „Jedynki”. Nasze dziewczęta po zaciętych bojach obroniły tytuł, wywalczony w zeszłym roku!

Drużynami, które jako pierwsze stanęły do walki o punkty były dwie „Jedynki”: suliszewska i choszczeńska. Po nerwowych pierwszych minutach doczekaliśmy się pierwszych punktów, a ich autorką – ku uciesze zebranej w naszej sali publiczności  – była Julia SKRZYPIEC! Po chwili kolejne „oczka” dorzuciły Agata SIEŃKO i Zuzia MICHALAK i nasze dziewczęta prowadziły już 6:0! Fantastyczny początek, jednak reprezentantki naszych rywalek nie poddawały się i jeszcze przed przerwą doprowadziły do stanu 6:4 i na przerwę również udawały się w całkiem niezłych nastrojach. Druga kwarta to „one girl show” jak powiedzieliby komentatorzy zawodowej ligi koszykarskiej NBA! Jej bohaterką była Emilka KROWICKA, która była autorką wszystkich punktów dla naszej drużyny w tej części gry! Emilia rzuciła siedem punktów, podczas gdy bardzo dobrze broniące pozostałe dziewczęta pozwoliły rywalkom na zaledwie jeden celny rzut! W obronie pracowały jak mrówki Nina NIEWINCZANA, Nikola ANDRZEJEWSKA, Natalia DRZYMAŁA i Małgosia JASIEWICZ, które były bardzo zdeterminowane i miały ogromną chęć powstrzymania przeciwniczek. Po pierwszej połowie wynik brzmiał 13:6. Kwarty trzecia i czwarta zakończyły się łącznie remisem 12:12. Tu, zwłaszcza w trzeciej kwarcie bardzo skuteczna była Agata SIEŃKO, która rzuciła połowę naszych punktów, a kolejne cztery dołożyła Julia SKRZYPIEC, której celny rzut z dystansu zakończył ten mecz. Wynik 25:19 bardzo cieszył, ale trenerzy widzieli wiele rzeczy do poprawki.

W trakcie, gdy nasze dziewczęta wypoczywały po swoim pierwszym pojedynku, na parkiet wyszły drużyny SP 3 Choszczno i SP 1 Suliszewo. To był bardzo dziwny, a zarazem bardzo ekscytujący mecz! Kibice znaleźli w nim wszystko to, co jest pięknem sportu, a zwłaszcza tej pięknej dyscypliny, jaką jest koszykówka! Od początku swoje warunki postawiły reprezentantki naszej „Sąsiadki zza miedzy” i szybko objęły prowadzenie 10:0! Ci, którzy myśleli, że ten mecz szybko się rozstrzygnie byli w dużym błędzie. Suliszewianki długo goniły wynik, by w czwartej kwarcie doścignąć swoje rywalki, a nawet wyjść na prowadzenie! Prowadzenie zresztą zmieniało się w ostatniej ćwiartce kilkukrotnie na korzyść to jednej, to drugiej drużyny. Kiedy na sekundy przed końcem wydawało się, że „Trójka” zwycięży 24:22, jedna z jej zawodniczek popełniła przewinienie karane rzutami wolnymi. Mało kto wierzył, że rzucająca wolne zawodniczka z suliszewskiej „Jedynki” trafi choć jeden rzut. A ona trafiła! I to oba rzuty wolne dając swojej drużynie cenny remis 24:24! Ten mecz pokazał, że warto walczyć do samego końca, nawet, kiedy jest już po czasie i gdy mało kto w ciebie wierzy! Obie drużyny dostarczyły swoim trenerom tylu emocji, ilu ostatnio zwykli dostarczać swoim kibicom nasi reprezentanci w piłce ręcznej…

Meczem, który miał zdecydować tym, kto zdobędzie prawo do reprezentowania naszego powiatu w Mistrzostwach Regionu był „derbowy” pojedynek szkół choszczeńskich: „Jedynki” z „Trójką”. Mecz był bardzo zacięty, a trenerom z pewnością nie raz puszczały nerwy. Podobnie było z zawodniczkami, które na początku wydawały się być sparaliżowane stawką. Prowadzenie po celnym rzucie Julii SKRZYPIEC objęły nasze dziewczęta, jednak sześć kolejnych punktów zawodniczki z „Trójki” dało naszym rywalkom prowadzenie 6:2! Julka dołożyła jeszcze dwa punkty i na przerwę schodziłyśmy ze stratą dwóch punktów do rywalek. Druga kwarta nie przyniosła zmiany różnicy punktowej. Obie drużyny trafiły po trzy razy i na tablicy wyników po pierwszej połowie widniał wynik 12:10 na naszą niekorzyść. O rozstrzygnięciu wyniku zdecydowała trzecia kwarta, która była fenomenalna w wykonaniu naszej drużyny w każdym aspekcie gry! Po pierwsze dziewczęta szybko odrobiły straty (celny rzut Amelii GOŁAWSKIEJ), a następnie wyszły na sześciopunktowe prowadzenie za sprawą Agaty SIEŃKO, która w tej części gry myliła się niezwykle rzadko zdobywając sześć punktów! Do tego doszła bardzo dobra i skuteczna obrona (rywalki nie trafiły choćby jednego rzutu) i w końcowej części mogłyśmy kontrolować mecz. Co prawda czwartą kwartę wygrały nasze przeciwniczki, ale jedyne punkty zdobyte przez Małgosię JASIEWICZ pieczętujące jej bardzo dobrą grę. Na słowa pochwały zasługują jednak wszystkie nasze zawodniczki – piłka koszykowa to sport zespołowy, więc ta jedna wyróżniająca się zawodniczka nie wyróżniałaby się, gdyby nie jej koleżanki. Zwycięstwo nad naszymi „sąsiadkami” 20:16 dało nam tytuł Mistrzyń Powiatu i przepustkę do gry w Mistrzostwach Regionu! Trenerzy co prawda stracili po kilka kilogramów i pęki włosów, ale mogą być zadowoleni i dumni z dziewcząt!

O drugim miejscu zdecydowała różnica punktów, w której minimalnie – dwoma – okazały się lepsze zawodniczki z SP 3. Każda z drużyn wyjechała z pamiątkowym dyplomem oraz z pięknym Pucharem wykonanym przez pana Henryka KUCHARSKIEGO, a ufundowanym przez Starostwo Powiatowe w Choszcznie. O turnieju można również przeczytać pod tym linkiem.

Poniżej kolejność końcowa w turnieju:
1 miejsce SP 1 CHOSZCZNO 4 punkty, kosze: 45:35 (rożnica +10)
2 miejsce SP 3 Choszczno 1 punkt, kosze 40:44 (róznica -4)
3 miejsce SP 1 Suliszewo 1 punkt, kosze 43:49 (różnica -6)

Oto skład naszej reprezentacji:
Jagoda BACZYŃSKA klasa 6a
Zuzanna MICHALAK klasa 6a
Agata SIEŃKO klasa 6A
Julia SKRZYPIEC klasa 6A
Oliwia WATKOWSKA klasa 6A
Amelia GOŁAWSKA klasa 6B
Oliwia GRADYS klasa 6B
Małgorzata JASIEWICZ klasa 6B
Natalia DRZYMAŁA klasa 5A
Emilia KROWICKA klasa 5A
Nina NIEWINCZANA klasa 5A
Ilona PIĘKOŚ klasa 5A
Nikola ANDRZEJEWSKA klasa 5B
Opiekunowie: p. Robert ŁYKO i p. Artur WELS.

Artur Wels

Poniżej galeria zdjęć z turnieju.Skip to content