Sp1

Dziewczęta Mistrzyniami Powiatu w koszykówce!!!

3 marca w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Koszykowej Dziewcząt. Mało gościnne okazały się nasze reprezentantki, które na „własnym podwórku” pokonały pozostałe drużyny startujące w turnieju i zdobyły tytuł Mistrzyń Powiatu w Mini Koszykówce Dziewcząt!

Do turnieju oprócz reprezentacji gospodarzy przystąpiły jeszcze drużyny naszej imienniczki, „Jedynki” z Suliszewa oraz drużyna naszej „sąsiadki zza miedzy” – choszczeńskiej „Trójki”.

Zawody rozpoczęły się pojedynkiem dwóch „Jedynek”. Nasze zawodniczki w pierwszej kwarcie osiągnęły przewagę, której nie oddały do końca meczu. Po pierwszych sześciu minutach prowadziły 10:0! W drugiej kwarcie nasze rywalki postawiły już dużo cięższe warunki i ta część zakończyła się ich zwycięstwem 4:2. Po pierwszej połowie wynik brzmiał 12:8 na naszą korzyść. Kolejne dwie kwarty zakończyły się naszymi zwycięstwami  (4:2 i 5:2). Choć nasze rywalki grały już zdecydowanie odważniej i pewniej nasza drużyna nie pozwoliła zbliżyć się im na mniej niż 10 punktów, a końcowy wynik spotkania brzmiał 21:8.

no images were found

Drugim meczem turnieju była potyczka SP 1 Suliszewo z SP 3 Choszczno. Pierwsze dwie kwarty oraz początek trzeciej były bardzo wyrównane prowadzenie zmieniało się tu co chwila raz w jedną raz w drugą stronę, a wynik oscylował w granicach 16:16. Pod koniec trzeciej części gry „Trójka” objęła czteropunktowe prowadzenie, jednak to ostatnia ćwiartka okazała się decydującą. W tej części choszcznianki z „Trójki” zwyciężyły różnicą dziesięciu punktów, a w całym meczu 34:20.

no images were found

O wyłonieniu drużyny mistrzowskiej, która uzyska prawo reprezentowania naszego powiatu w Mistrzostwach Regionu zadecydować miał derbowy pojedynek szkół choszczeńskich. Jak przystało na derby był to mecz bardzo zacięty, w którym każda akcja miała olbrzymie znaczenie. Pierwsze punkty zdobyły nasze dziewczęta, ale za chwilę wynik już był remisowy. Od tego momentu nasze zawodniczki poprawiły skuteczność ii uzyskały czteropunktowe prowadzenie (7:3 po pierwszej kwarcie). W drugiej części było bardzo nerwowo z obu stron – zawodniczki obu drużyn potrafiły rzucić łącznie tylko 3(!) punkty, a wynik z tej części to 2:1 dla naszych rywalek. W trzeciej części na boisku pojawiły się ponownie Julia ZAREMBA i Martyna SŁAWIŃSKA, które skutecznymi „wjazdami” pod kosz rywalek zakończonymi celnymi co najważniejsze rzutami powiększyły przewagę do jedenastu punktów po trzech kwartach! Czwartą kwartę przegraliśmy dwoma punktami (6:8), jednak przez cały czas nasze koszykarki kontrolowały jej przebieg i nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:17, a cały turniej zwycięstwem naszej drużyny!

Kolejność końcowa w turnieju:
1 miejsce – SP 1 CHOSZCZNO
2 miejsce – SP 3 Choszczno
3 miejsce – SP 1 Suliszewo

Skład naszej reprezentacji:
Martyna NIECZYSTA klasa 6a
Matylda FISCHER klasa 6b
Michalina MĘŻYKOWSKA klasa 6b
Martyna SŁAWIŃSKA klasa 6b
Zuzanna TOMCZYK klasa 6b
Julia ZAREMBA klasa 6b
Emilia BOJARUNIEC klasa 6c
Agata SIEŃKO klasa 5a
Julia SKRZYPIEC klasa 5a
Małgorzata JASIEWICZ klasa 5b
Zuzanna SZYDŁOWSKA klasa 5c
Emilia KROWICKA klasa 4a.

Poniżej galeria zdjęć z zawodów.

Artur WelsSkip to content