Sp1

Dzień Życzliwości:)

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Aktualnie Dzień Życzliwości jest obchodzony w 180 miejscach na Ziemi.  Jest to święto bardzo otwarte i dla każdego, bo żeby wziąć w nim udział nie trzeba robić nic szczególnego – wystarczy jeden uśmiech i kilka miłych słów.

Zachęcamy do pozdrowień pod infografiką na naszym szkolnym fb 🙂 Pozdrawiamy serdecznie:)

Święto World Hello Day ustanowiono w Stanach Zjednoczonych w 1973 r. jako wezwanie braci Briana i Michaela McCormacka do pokoju w odpowiedzi na wojnę pomiędzy Egiptem a Izraelem. Konflikt był dość poważny, zginęło tysiące żołnierzy i niewinnych cywilów, więc wielu ludzi zaczęło się obawiać, że dojdzie do kolejnej wojny.  W zamyśle, dzień ten ma uzmysławiać i przypominać, że wzajemna życzliwość to początek i podstawa w budowaniu pokoju i owocnych relacji międzyludzkich. 

Nasze codzienne życie stwarza wiele sytuacji, w których ważna jest nasza postawa oraz bezinteresowna życzliwość. Zwykłe pozdrowienia skierowane do kolegi/koleżanki lub sąsiada, albo okazana pomoc nieznajomej osobie sprawiają, że my sami zaczynamy widzieć się w bardziej pozytywnym świetle. World Hello Day może być najlepszą okazją do zażegnania jakiegoś konfliktu. Warto przy tym pamiętać, że przyznanie się do błędu, powiedzenie „przepraszam” nie jest przejawem słabości, wręcz przeciwnie – znakiem siły i pewności siebie. Większość osób pragnie, aby otoczenie traktowało ich z życzliwością oraz sympatią. A według powszechnego powiedzenia, otrzymujemy w zamian to, co sami daliśmy.

Pamiętajmy, aby być życzliwym na co dzień, nie od święta… a pozytywna energia, którą wysyłamy w świat do ludzi – wróci z nawiązką!
 


Skip to content