Sp1

Dzień Zwycięstwa w Siekierkach

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy 74 rocznicę zakończenia II wojny światowej na wojskowym cmentarzu w Siekierkach. W uroczystości religijno – patriotycznej pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty i Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej wzięli udział uczniowie, nauczyciele, żołnierze, kombatanci, władze samorządowe i mieszkańcy okolicznych wsi i miast.

Po uroczystej mszy św. złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem, zapaliliśmy znicze na grobach poległych żołnierzy. Odczytany został Apel Poległych, a Kompania Reprezentacyjna oddała salwę honorową. Po uroczystościach oficjalnych uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w koncercie „Nasze drogi do wolności” przygotowanym przez p. T. Skrzypiec, p. B. Gębarską, p. M. Snopkowską. Pełni wrażeń wróciliśmy do Choszczna.

Zapraszamy do galerii zdjęć:)

 Skip to content