Sp1

Świętowaliśmy Dzień Zwycięstwa

W piątek 6 maja nasza szkoła była gospodarzem choszczeńskich obchodów Dnia Zwycięstwa, które zbiegło się ze Świętem Jedynki, dlatego przyjęliśmy formę happeningu. Wszyscy uczniowie i nauczyciele, nawet zaproszeni goście, przygotowali na ten dzień stroje w naszych barwach narodowych. Nie zabrakło też biało-czerwonych balonów, chorągiewek, wianków, kwiatów, gadżetów kibica – pomponów i szalików z napisem POLSKA, strojów ludowych i szlacheckich. Motywem przewodnim happeningu było hasło „Kocham Cię, Polsko – Kocham Cię, Choszczno”  zaczerpnięte z popularnego teleturnieju promującego historię, kulturę, sport i przyrodę naszej ojczyzny. Zebraliśmy się na szkolnym boisku, gdzie obejrzeliśmy występy Małych Stobniczan, wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Kocham Cię, Polsko” i wysłuchaliśmy „Płynie Wisła, płynie” w wykonaniu spontanicznego chóru złożonego z przebranych w stroje ludowe nauczycieli J Przemaszerowaliśmy ulicami miasta prowadzeni przez choszczeńską orkiestrę dęta, zatańczyliśmy poloneza wokół fontanny, wypuściliśmy w niebo 70 biało-czerwonych balonów i podziwialiśmy lot 71 gołębi – symbolu pokoju.

Nasza szkoła obchodzi w tym roku 70-lecie, dlatego w dzień Święta Szkoły z radością przyjęliśmy prezenty od Rady Rodziców: siedem rowerów i grę piłkarzyki, osłodzone tortem dla każdej klasy i wszystkich nauczycieli!

Wśród zaproszonych gości znalazły się Władze naszego miasta, dyrektorzy i koledzy z samorządów uczniowskich sąsiednich szkół, przedstawiciele choszczeńskich instytucji kultury, policji, straży pożarnej, jednostki wojskowej i przyjaciele szkoły.

Dziękujemy wszystkim za to, że mogliśmy wspólnie cieszyć się tym dniem 🙂

Pozdrawiamy
Olga Taratajcio
Barbara Grzejszczyk
Paweł Lemiesiewicz

Invalid Displayed Gallery

Zapraszamy do galerii zdjęć 6 maja 2016r. 🙂

Zapraszamy do galerii zdjęć 8 maja 2016r. 🙂Skip to content