Sp1

Roztańczona szkoła czyli Międzynarodowy Dzień Tańca w Jedynce

Podczas dzisiejszej (29 kwietnia) przerwy śniadaniowej Samorząd Uczniowski porwał do tańca uczniów i nauczycieli z Jedynki. Światowy Dzień Tańca zagościł również w naszej szkole. Głośna muzyka hitu „Gangnam style” powitała uczniów na długiej przerwie. Odgłosy prowadziły na zielone boisko, gdzie tłumnie zgromadzona społeczność szkolna wspólnie odtańczyła tańce z różnych regionów świata. Rozpoczęliśmy rytmami dyskotekowymi, następny hit – Macarena – porwał do tańca również Panią Dyrektor Krystynę Górecką, która przewodniczyła kolejnemu przebojowi „Jedzie pociąg”. Dla żadnego ucznia problemem nie okazał się „Grek zorba”, rytm mniej znany dla młodego pokolenia. Spotkanie było okazją do przećwiczenia kroków poloneza, którego całą szkołą zatańczymy już za tydzień – podczas obchodów Święta Szkoły i Dnia Zwycięstwa. Uczniowie choszczeńskiej Jedynki talent do tańca mają wrodzony!

Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy mieli odwagę (i chęć!) wspólnie zatańczyć.

Opiekun SU – Olga Taratajcio


Na korytarzu w budynku gimnazjum gdzie uczą się klasy II i III także rozbrzmiewała muzyka, a uczniowie popisywali się swoimi umiejętnościami tanecznymi. Uczniowie prezentowali się w różnych stylach tanecznych. Były tańce ludowe, narodowe, integracyjne, współczesne, a także towarzyskie. Nie zabrakło też wspólnych pląsów.

Międzynarodowy Dzień Tańca obchodziliśmy po raz pierwszy, ale z pewnością nie po raz ostatni. Dziękuję wychowawcom i uczniom za wspaniałą zabawę.

                                                                                                                                      Tatiana Skrzypiec

Invalid Displayed Gallery

Zapraszamy do galerii:)Skip to content