Sp1

Dzień Sportu Szkolnego

no images were found

14 czerwca 2014 roku na boisku szkolnym odbył się Dzień Sportu Szkolnego. Tradycyjnie zmagania sportowców poprzedziła ceremonia wniesienia flagi olimpijskiej, zapalenia znicza oraz odczytania Apelu Olimpijskiego przez najlepszych sportowców naszej szkoły. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani Dyrektor Krystyna Górecka. W uroczystym otwarciu imprezy brali udział wszyscy uczniowie klas I – VI.

Następnie uczniowie klas IV – VI wyruszyli wraz z wychowawcami na Stadion Miejski, a uczniowie klas I – III rozpoczęli swoje zmagania na boisku szkolnym. W zawodach klas I – III brali udział wszyscy uczniowie, którzy przybyli w tym dniu do szkoły.  Uczniowie z poszczególnych pionów klas zostali podzieleni na drużyny, niezależnie, do której klasy uczęszczają. Poszczególne zespoły zostały oznaczone kolorowymi kółkami.

W trakcie zawodów rozegrano konkurencje drużynowe w pionach klas I, II i III, które miały formę gier i zabaw (wyścigi rzędów).

Uczniowie, którzy akurat nie uczestniczyli w rywalizacji sportowej mogli sprawdzić swoje umiejętności np. w rzutach do celu, grze w badmintona, skokach przez długą skakankę. Dużą atrakcją dla dzieci była również możliwość pomalowania twarzy oraz aerobik, który przygotowała klasa III a. Uczniowie mieli możliwość w rytm muzyki poćwiczyć ze swoimi wychowawcami. W trakcie trwania imprezy na boisku szkolnym było słychać okrzyki dopingujące zawodników do rywalizacji. Wszystkim dopisywał wspaniały humor i świetna zabawa.

Podsumowaniem Dnia Sportu Szkolnego klas I – III była ceremonia wręczenia dla wszystkich klas pamiątkowych dyplomów oraz słodkiego upominku.

Ze sportowym pozdrowieniem.

Dorota Iskierska

Brygida GębarskaSkip to content