Sp1

Dzień popcornu

Wiosna zawitała w naszej szkole już w tamtym tygodniu za sprawą koncertu i kiermaszu wiosennego. W pierwszy dzień wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował dzień popcornu. Prażona kukurydza znana jest już od czasów Azteków i Inków. Te starożytne plemiona, według badań naukowców, w ten właśnie sposób przyrządzały złociste ziarna. Kto dziś nie przygotowuje popcornu, by umilić sobie czas oglądania ulubionych filmów czy programów? Kolejki do barów kinowych przed seansami są dowodem na to, że prażona kukurydza cieszy się niezmiennie dużą popularnością i na stałe wpisała się w życie kinomanów.

W Jedynce również nie brakuje wielbicieli tego przysmaku. Na pierwszych dwóch lekcjach uczniowie oglądali wybrane przez siebie filmy i delektowali się pysznym popcornem. Szczególną popularnością cieszyły się adaptacje znanych powieści, mi.in. „Harry Potter”, „Dziewczyna i chłopak”, „Szatan z siódmej klasy”, „Hobbit”, a zapach popcornu sprawił, że czuliśmy się prawie jak w prawdziwym kinie.

Opiekun SU – Olga Taratajcio

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content