Sp1

Dzień Misia- z wizytą u przedszkolaków…

no images were found

„Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,

Żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez…”

Lech Konopiński

Dzień Misia to bardzo ważne wydarzenie w naszym przedszkolnym życiu. Wszystkie przedszkolaki kochają misie, a misie kochają przedszkolaki.

Dlatego właśnie wraz z panią postanowiliśmy uczcić Światowy Dzień Misia i ukoronować go pracami plastycznymi, piosenkami, wierszykami i opowieściami o misiachStworzyliśmy piękne „misiowe” prace. Sylwetki misiów wykonaliśmy bardzo starannie metodą wydzieranki. Świetnie się przy tym bawiliśmy. Wiele śmiechu było także przy przygotowywaniu wielkich misiowych plakatów. Pani przygotowała nam postacie ogromnych misiów, a my podzieleni na grupy, bardzo zgodnie i pięknie pracując zrobiliśmy im mięciutkie futerko z przygotowanej wcześnie wełny. Miśki wyszły wspaniałe i zostaną z nami na dłużej – będą przyglądać się naszej codziennej pracy.

Przynieśliśmy też do sali nasze własne misie i przy pomocy pani stworzyliśmy piękny misiowy kącik. Teraz kiedy ktoś ma gorszy dzień może podejść, wtulić się w mięciutkie i przyjazne misie i od razu wraca do nas zagubiony gdzieś po drodze dobry humor…  Wszyscy uwielbiamy zabawy ruchowe, dlatego doskonale bawiliśmy się w ulubioną grę  „Stary niedźwiedź”. Udawaliśmy też niedźwiadki naśladując niedźwiedzie pomruki, przebierając się w niedźwiedzie maski i wkładając misiowe ozdoby na nasze głowy. Pooglądaliśmy też wiele książeczek, których głównym bohaterem zawsze jest miś. Pani poczytała nam wierszyki i opowiadania o misiach, a wspólnie odśpiewaliśmy doskonale znaną naszym rodzicom piosenkę z czołówki „Misia Uszatka”. Dzień był bardzo radosnym wydarzeniem i na długo zostanie w naszej pamięci, chociaż już z niecierpliwością oczekujemy kolejnego wydarzenia ,jakim na pewno będą dla nas andrzejki

 Agnieszka BodnarSkip to content