Sp1

Dzień Języków Obcych

Sporo na temat różnorodności językowej Europy i świata mogli się dowiedzieć uczniowie klas IV – VI z okazji Dnia Języków Obcych, który odbył się 26.IX.2016 w naszej szkole.

Na języku polskim zastanawiali się źródłosłowem wybranych wyrazów obcych i dopasowywali przysłowia, które niosą te same myśli w różnych językach. Na matematyce przypomnieli sobie pochodzenie liczb rzymskich i arabskich, oraz to jak wiele wspólnego mają nazwy  kątów z literami alfabetu greckiego. Przyroda, to próby ułożenia mapy Europy z  puzzli przedstawiających poszczególne kraje, oraz dopasowywanie flag do państw. Na historii uczniowie poznali kilka ciekawostek dotyczących wybitnych postaci historycznych z różnych części świata. Na językach obcych mogli „połamać języki” na trudnych, specjalnie dobranych zdaniach. Nawet na muzyce nie brakowało akcentów lingwistycznych – uczniowie śpiewali piosenki w różnych wersjach językowych.

Te zmagania z obcymi językami poszerzyły horyzonty myślowe uczestników i z pewnością umocniły młodzież w przekonaniu, że warto uczyć się języków obcych.

Edyta i Tomasz Biel

Zapraszamy do galerii:)Skip to content