Sp1

Dzień Języka Ojczystego

Dlaczego dbałość o poprawność językową jest tak ważna? Ponieważ nasi przodkowie dawno temu walczyli o nasz język, o to by dziś każdy z nas mógł swobodnie wypowiadać się w naszym języku ojczystym. Również dlatego, że w 2016 r. ponad 40 % spośród języków używanych na świecie było zagrożonych wyginięciem🧐
A my Polacy, a w szczególności społeczność Jedynkowa na to nie pozwolimy!!!

Z tej okazji w najbliższy poniedziałek lekcjach języka polskiego odbędą się zabawy językowe 👅 oraz akcja pod hasłem WSKRZESZAMY STARE SŁOWO. Archaizmy, czyli to, co w języku przestarzałe. Wiele z tych nieużywanych słów ma swój urok, dlatego pytamy Was, które archaizmy mogłyby wrócić do łask. Poniżej przedstawiamy propozycje, a głosowanie już w poniedziałek😎😎😎

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content