Sp1

Dzień Europy

9 maja obchodzimy Dzień Europy, w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie.  W tym dniu przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana. W 1950 r. Robert Schuman (ówczesny francuski minister spraw zagranicznych) zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie, która uniemożliwiłaby wybuch nowej wojny.Aby zaakcentować  ten dzień zachęcamy Was do sprawdzenia swojej wiedzy o UE. Na uczniów, którzy podejmą wyzwanie czeka nagroda – dodatkowa ocena z geografii/przyrody – 5 lub 6 (szczegóły w instrukcji do quizu).

Stolice państw Unii Europejskiej – link do quizu                                https://www.testportal.pl/test.html?t=dfM7wFzrGXz5                           

Link będzie aktywny do 10 maja.

Joanna Emilianowicz

Beata Wojtas

 Skip to content