Dzień Bezpiecznego Internetu

10 lutego 2015 r. w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu  klasy czwarte wzięły udział w zajęciach edukacyjnych pod hasłem ,,Razem tworzymy lepszy Internet” organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie Filia Publiczna .

Uczniowie w trakcie 45 minutowych zajęć poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, obejrzeli krótkie filmy przedstawiające różne sytuacje, które mogą je spotkać w momencie, kiedy niewłaściwie użytkują sieć internetową, wzięli też aktywny udział w dyskusji, w trakcie której wykazali się dużą wiedzą na temat Internetu. Następnie w grupach rozwiązywali krzyżówkę, której hasło brzmiało: netykieta. Kolejne zadanie polegało na znalezieniu hasła w słowniku i wyjaśnieniu jego znaczenia. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę książkę pt. ,,W krainie Choszczna. Legendy i podania do dziejów Choszczna i okolic” pod redakcją Bogdana Wojciecha Brzustowicza i Grzegorza Jacka Brzustowicza, z publikacji uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach języka polskiego (każda klasa otrzymała jedną książkę).

Iwona Cedro