Sp1

Dyskusyjny Klub Filmowy

W czwartkowe popołudnie odbyło się kolejne spotkanie DKFu. Na spotkanie wybraliśmy francuski film w reżyserii Laurenta Tirarda „Mikołajek i inne chłopaki”, który jest adaptacją filmową znakomitych opowiadań Rene Goscinny’ego i Jeana – Jacquesa Sempego.Głównego bohatera – Mikołaja, poznajemy w momencie, gdy jednemu z jego kolegów rodzi się braciszek, a on sam w krótkim czasie znika na dłuższy czas ze szkoły. Wyobraźnia przyjaciół podsycana książkami przerabianymi na lekcjach sprawia, że zaczynają oni podejrzewać, że rodzice pozbyli się swojego pierworodnego, by całą miłość przelać na niemowlę.  By było jeszcze zabawniej, Mikołaj zaczyna podejrzewać, że w najbliższym czasie jego rodzina się powiększy, a jego rodzice wywiozą go do lasu, jak rodzice Tomcia Palucha. I wtedy dzieciaki wpadają na pomysł „unieszkodliwienia braciszka”.

Niewątpliwym walorem filmu są dialogi i prześmieszne sytuacje, z których śmieją się i dzieci, i dorośli. Ekranizacja niesie również ważne przesłanie – waga przyjaźnie jest potężna, może wszystko.

Polecamy ten film wszystkim.

Olga Taratajcio

Joanna Stawicka

Zapraszamy do galerii zdjęć:)

 Skip to content