Sp1

Dyskusyjny Klub Filmowy

30 stycznia w godzinach popołudniowych w czytelni szkolnej odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tradycyjnie rozkoszowaliśmy się pyszną pizzą i oglądaliśmy świetny film. Tym razem była to klasyka – „W pustyni i w puszczy” adaptacja filmowa powieści Henryka Sienkiewicza.

Jest to historia dwojga przyjaciół: 14-letniego Stasia Tarkowskiego i 8-letniej Nelly Rawlison. Zostali oni porwani dla okupu przez służebników Fatmy uwięzionej wraz z dziećmi przez rząd Egipski. Pełna dramatyzmu historia przedstawiająca czasy powstania Mahdiego (Muhammada Ahmeda) i nieznane zakątki Afryki. Tułaczka przez pół kontynentu i niesamowite przygody oddają dokładnie historię opisaną przez pisarza.

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKFu w przyszłym miesiącu.

Olga Taratajcio

Iwona PietkiewiczSkip to content