Sp1

Dyskusyjny Klub Filmowy

5 grudnia odbyło się kolejne spotkanie szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Frekwencja bardzo nam dopisała, jednak udało nam się pomieścić w czytelni multimedialnej. Za oknami dmuchało i padało, a my w ciepłej atmosferze oglądaliśmy wspaniały film pt. „Pan od muzyki”.

Film  Christophe’a Barratiera to opowieść o niespełnionym i zakompleksionym muzyku – Clemencie Mathieu, który, zapewne, z braku innych alternatyw postanawia podjąć pracę w ośrodku dla trudnej młodzieży. Tytułowy bohater stanowczo sprzeciwia się metodom wychowawczym nowo poznanego, sadystycznego dyrektora. Postanawia w inny sposób dotrzeć do zbuntowanych młodzieńców, zdobywając przy tym ich zaufanie. Zakłada chór, w którym każdy z chłopców będzie czuł się potrzebny. Mathieu w „Dnie stawu” poznaje sierotę – Pépinota – czekającego w każdą sobotę pod bramą szkoły, wierząc, że pewnego dnia zabierze go ojciec, a także zdemoralizowanego przestępcę przybyłego z podobnej placówki. Ponadto wśród chłopców z ośrodka odnajduje wielki talent wokalny. Jest nim młody Pierre Morhange, dla którego codzienna egzystencja jest zupełnie bezcelowa. Mathieu postanawia więc zadbać o jego przyszłość i rozpoczyna starania o przyznanie mu miejsca w konserwatorium.

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKFu.

 

Olga Taratajcio

Iwona PietkiewiczSkip to content