Sp1

Dwa trzecie miejsca (w grupie) w Pucharze Tymbarku reprezentacji U12

19 listopada w Bierzwniku odbył się turniej powiatowy „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Z racji panujących warunków atmosferycznych (podobnie jak dzień wcześniej w kategorii młodszej) zawody rozegrano w Hali miejscowego Zespołu Szkół.

Emocji jak zwykle nie brakowało, a o miejsca premiowane grą w Finale Wojewódzkim walkę toczyły drużyny żeńskie i męskie w wieku do lat 12. Naszą szkołę reprezentowały drużyny w obu kategoriach, a łącznie w tym dniu zagrało siedem drużyn dziewcząt i dziewięć chłopców.

Z racji liczby drużyn zespoły męskie podzielono na 3 grupy po 3 zespoły. „Nasi” trafili do jednej z SP Będargowo i SP 1 Suliszewo. Do następnej fazy rozgrywek – półfinałów – prawo awansu uzyskiwały drużyny, które zajmowały pierwsze miejsca w swoich grupach, a skład półfinalistów uzupełnić miała najlepsza z ekip z drugiego miejsca. Jak zwykle więc nie było spotkań „o nic”, trzeba było walczyć o każdy centymetr boiska aby myśleć o awansie do kolejnej fazy gier.

no images were found

Rozpoczęliśmy meczem z bardzo mocną reprezentacją SP Będargowo. Najkrócej można ten mecz opisać jednym zdaniem: dobrze się broniliśmy, a w ataku brakowało skuteczności… Graliśmy nieźle, nasze akcje były składne, ale tylko do 10 metra przed bramką rywali. Tam coś się zacinało i nie potrafiliśmy zagrozić bramce będargowian, choć bardzo starali się Marcel BOŁOCIUCH, Mateusz SIWKO i Jakub DRZYMAŁA. W obronie za to również nie pozwalaliśmy rywalom na zbyt wiele. Bardzo skutecznie i skoncentrowani grali Jarosław KUCHARSKI, Alan TRYMERSKI i nasz Bramkarz Jakub STARUS, który co chwilę pokrzykiwał na swoich obrońców tłumacząc im jak mają się ustawiać by zapobiegać zagrożeniom. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0, jednak brak bramek nie oznaczał, że nie było emocji.

Kolejnym, ostatnim meczem w grupie będącym jednocześnie meczem „ostatniej szansy” była potyczka z naszą imienniczką z Suliszewa. Ponownie naszym planem była mądra i skuteczna obrona i gra z kontry w ataku. Niestety nasze plany runęły już w drugiej minucie meczu. Po niedokładnym zagraniu pomiędzy naszymi obrońcami nasi rywale uzyskali rzut rożny. Mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego w nasze pole karne trafiło na głowę napastnika z Suliszewa, który potężnie uderzył i piłka zatrzepotała w siatce bramki strzeżonej przez Jakuba STARUSA. Przegrywaliśmy 0:1. Nie zdążyliśmy się jeszcze otrząsnąć po stracie bramki, a rywale podwyższyli. Znów wykorzystali nasze nieporozumienie w obronie i skorzystali z prezentu. Pomimo usilnych starań i walki do końca nie udało się choćby zmniejszyć rozmiarów porażki. Przegraliśmy 0:2 i nasz udział w turnieju zakończył się na fazie grupowej.

Z naszej grupy awans wywalczyła nasza imienniczka – „Jedynka” z Suliszewa, której kibicowaliśmy do końca. Nasi grupowi rywale dotarli do samego finału, gdzie jednak musieli uznać wyższość drużyny gospodarzy – SP Bierzwnik. Finał zakończył się zwycięstwem SP Bierzwnik bramką zdobytą głową przez Huberta WAJDĘ. Bramkarz SP Bierzwnik Marcel KOCHANEK zdobył „Złote rękawice” czyli nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju. Trzecie miejsce przypadło SP Korytowo, której zawodnik Bartosz WSZĘDYBYŁ zwyciężył w kategorii „Król Strzelców”.

Skoro chłopcy „nie dali rady” czekaliśmy z niecierpliwością na występ dziewcząt. Drużyny dziewczęce zostały podzielone na dwie grupy. Nasza reprezentacja trafiła do grupy „A”, gdzie rywalizowały oprócz naszego grały jeszcze trzy zespoły: SP Sławęcin, SP Zieleniewo i SP Suliszewo. Z nadziejami czekaliśmy na mecze dziewcząt.

no images were found

Pierwsze spotkanie nasze dziewczęta rozegrały z SP Sławęcin. Sławęcinianki grały bardzo mądrze, długo utrzymywały się przy piłce, na co my nie potrafiliśmy znaleźć sposobu. Próbowaliśmy swoich sił w grze z kontrataku, ale Ola GUZOWSKA, Julka SKRZYPIEC i Zuzia MICHALAK nie miały szczęścia pod bramką rywalek. Bardzo dobrze broniła naszej bramki Agata SIEŃKO. Dobrą partię rozgrywała też Jagoda BACZYŃSKA oraz najmłodsze w drużynie Emilka KROWICKA, Natalia DRZYMAŁA i Ilona PIĘKOŚ, jednak wciąż czegoś brakowało. W 6 minucie meczu nasze rywalki objęły prowadzenie. Przeprowadziły naprawdę piękną akcję, której nie powstydziliby się prawdziwi zawodowcy! I mimo świetnej dyspozycji naszej bramkarki Agaty znalazły drogę do naszej bramki. Po sześciu minutach wynik brzmiał 0:1. Po około minucie gry to my zagroziliśmy bramce przeciwniczek, jednak strzał Oli GUZOWSKIEJ minął minimalnie słupek. Po chwili swoich sił próbowała Jagoda BACZYŃSKA, ale i przy jej strzale bramkarka ze Sławęcina nie musiała interweniować. Nasze ataki nabierały tempa i sunęły z coraz większą częstotliwością, jednak zamiast wyrównać w odpowiedzi otrzymaliśmy drugą bramkę…  Znów ładna akcja rywalek i bezradna w sytuacji sam na sam Agata SIEŃKO musiał drugi raz sięgać po piłkę do siatki. Wynik 0:2 utrzymał się do końca meczu. Swój pierwszy mecz zakończyłyśmy porażką, ale niewiele brakowało, aby wynik był korzystniejszy.

no images were found

W kolejnym starciu nasze dziewczęta stanęły naprzeciw zaprawionej w bojach ekipie ze Szkoły Podstawowej z Zieleniewa. Dziewczęta z Zieleniewa zdecydowanie – od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego – dominowały i uzyskały sporą przewagę. Sprawdzały co rusz umiejętności naszej bramkarki Agaty SIEŃKO oraz poddawały non stop próbie naszą obronę. Z tej kanonady do naszej siatki trafiły trzy strzały, i mimo, że Julka SKRZYPIEC, Natalia DRZYMAŁA i Ola GUZOWSKA mogły odpowiedzieć bramkami mecz zakończył się wynikiem 0:3. Ponownie okazało się, że samo serce do gry i walka nie wystarczą, jeśli zabraknie skuteczności pod bramką rywalek. Jak się miało później okazać pokonały je same mistrzynie Pucharu Tymbarku… Dziewczęta jednak nie zrażały się i choć utraciły już szanse na awans do następnej fazy rozgrywek z niecierpliwością czekały na swój ostatni mecz. Mówiły sobie „małymi kroczkami, strzelmy jakąś bramkę a może potem uda się wygrać.

W swoim ostatnim spotkaniu mierzyliśmy się z naszą imienniczką z Suliszewa. Jak już wcześniej wspomniano przyjęliśmy taktykę „małych kroczków: najpierw gol, a potem może uda się wygrać”. Taktyka ta okazała się skuteczna! Dziewczęta grały bardzo uważnie w obronie, choć nie ustrzegały się błędów. Jednak gdy zdarzył się błąd na posterunku była Agata SIEŃKO, która rozgrywała kapitalny mecz! Broniła tak, jakby miała o trzy rozmiary za duże rękawice! Każdą piłkę chwytała pewnie i zdecydowanie nie bojąc się rywalek nawet wtedy, gdy były z nią w sytuacjach sam na sam lub dwie i więcej na jedną! Od razu pewniej poczuły się nasze napastniczki – skoro Agata nie daje się pokonać zostawmy ją samą, a my będziemy prowadzić zmasowane ataki! I tak też było. Raz po raz kotłowało się to pod jedną to pod drugą bramką, ale o ile nasza bramkarka zachowywała czyste konto, to niepokojona przez Jagodę BACZYŃSKĄ, Zuzię KOMOREK, Julię SKRZYPIEC i Natalię DRZYMAŁĘ bramkarka z Suliszewa musiała uwijać się jeszcze bardziej. W końcu po jednej z „koronkowych akcji” naszej drużyny piłka trafiła do Jagody BACZYŃSKIEJ, która przepięknym rogalem w stylu nieodżałowanego reprezentanta Polski Kazimierza DEYNY posłała piłkę przy słupku odo bramki bezradnej bramkarki juliszewskiej „Jedynki”. 1:0! Po zdobyciu gola nasza drużyna nie cofnęła się. Ataki wciąż sunęły, a strzały Julki SKRZYPIEC, Ilony PIĘKOŚ, Zuzi MICHALAK czy Oli GUZOWSKIEJ sprawdzały czujność bramkarki rywalek. Pod koniec meczu, dokładnie na dwie minuty przed końcem na strzał z dystansu zdecydowała się Ola GUZOWSKA. Uderzyła mocno zza pola karnego i piłka przelatując pomiędzy nogami golkiper ki z Suliszewa ugrzęzła w siatce jej „świątyni”. 2:0 i zwycięstwo wydawało się pewne, zwłaszcza, że świetną formę w dalszym ciągu prezentowała Agata SIEŃKO oraz formacja obrony, w grę której zaangażowała się Emilka KROWICKA i Zuzia MICHALAK wspomagane przez Ilonę PIĘKOŚ. Ostatecznie taktyka „małych kroczków” przyniosła powodzenie i mecz pomiędzy dwoma „Jedynkami” zakończył się zwycięstwem tej choszczeńskiej, co stanowiło promyk radości dla trenera Artura WELSA. Mimo zwycięstwa nasze dziewczęta nie wyszły z grupy. Zajęły w niej trzecie miejsce za SP Zieleniewo i SP Sławęcin. Jednak radość po ostatnim meczu była tak wielka, jakby przed chwilą dziewczęta zeszły z pola gry po zwycięskim finale!

Zwyciężczyniami turnieju dziewcząt została drużyna SP Zieleniewo, która w finale rozgrywek pokonała SP Lubiana 1:0, a zawodniczka z Zieleniewa Malwina BURY zdobyła koronę „Króla Strzelców”. Trzecie miejsce po niezwykle emocjonującym „Małym finale” przypadło SP Sławęcin, która potrzebowała rzutów karnych aby pokonać SP Łasko. Tytuł „Najlepszej Bramkarki” przypadł Zuzannie SALOMON z SP1 Suliszewo.

Do następnej fazy rozgrywek awansowały więc SP Bierzwnik (chłopcy) oraz SP Zieleniewo (dziewczęta). Nam przypadły dwa trzecie miejsca w grupach i dobra lekcja futbolu od najlepszych, z którymi przyszło nam się potykać. Wszystkim ekipom, które wzięły udział w zawodach gratulujemy, a zwycięzcom życzymy, aby godnie reprezentowali nas w dalszych rundach rozgrywek!

Skład naszej reprezentacji dziewcząt:
Jagoda BACZYŃSKA klasa 5a
Aleksandra GUZOWSKA klasa 5a
Zuzanna MICHALAK klasa 5a
Agata SIEŃKO klasa 5a
Julia SKRZYPIEC klasa 5a
Zuzanna KOMOREK klasa 5b
Natalia DRZYMAŁA klasa 4a
Emilia KROWICKA klasa 4a
Ilona PIĘKOŚ klasa 4a

Skład naszej reprezentacji chłopców:
Jarosław KUCHARSKI klasa 5a
Jakub STARUS klasa 5a
Jakub DRZYMAŁA klasa 5b
Mateusz GAPIŃSKI klasa 4a
Filip GARBIAK klasa 4a
Wiktor MIKOŁAJCZAK klasa 4a
Alan TRYMERSKI klasa 4b
Marcel BOŁOCIUCH klasa 4c
Mateusz SIWKO klasa 4c.

Artur Wels

Poniżej można oglądać galerię zdjęć z turnieju.



Skip to content