Sp1

Dwa medale w Finale Wojewódzkim IMS w Pływaniu Drużynowym!!!

Pobudka około 5.00, wyjazd o 5.30 – tak zaczął się dzień 5 kwietnia dla naszych pływackich reprezentacji dziewcząt i chłopców. Tego dnia wspomniane reprezentacje udały się na Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolonej w Pływaniu Drużynowym. I nasze reprezentacje spisały się na medal!!! A właściwie na dwa medale – chłopcy zdobyli krążek ze srebrnego, a dziewczęta z brązowego kruszcu!!!

Na wynik całych drużyn składały się występy poszczególnych zawodniczek i zawodników. Nie sposób jest tutaj wyróżnić którąkolwiek z pływaczek czy któregokolwiek z pływaków, ponieważ żaden sportowiec nie jest w stanie zdziałać nic sam, jeśli chodzi o sporty, dyscypliny czy konkurencje drużynowe – a z taką w środę mieliśmy do czynienia. Wszyscy popłynęli na maksimum swoich możliwości tego dnia. Jednak dokonując „rozbioru” drużyny na czynniki pierwsze można wymienić następujące rezultaty:
 – pierwsze miejsca zajmowali: Olga PAROL (styl motylkowy grupa starsza), Marcel OLSZEWSKI (klasyk, młodsza), Oskar BURZYŃSKI (grzbiet, młodsza), Alan KUREK (motylkowy, starsza);
– drugie miejsca: Małgosia STRZELCZYK (kraul, starsza), Bartek PIEŃKOWSKI (dowolny, starsza);
– trzecie miejsca: Tosia MĘŻYKOWSKA (klasyk, młodsza), Kacper KUREK (klasyk, starsza), Igor WŁODARCZYK (grzbiet, starsza);
– czwarte miejsca: Emilia FURS (dowolny, starsza), Jakub BRZĘCZEK (dowolny, młodsza);
– piąte miejsce: Jakub DOKURNO (dowolny, młodsza)
– siódme/ósme miejsca: Noemi CHMURA (dowolny, młodsza), Maria WASIELEWSKA (grzbiet, młodsza), Nadia KUCHARCZYK (dowolny, młodsza).

Najwięcej emocji wzbudziły biegi sztafetowe. Pierwsze popłynęły dziewczęta. Bieg od początku nie układał się po naszej myśli, jednak w miarę upływu czasu – po każdej zmianie widać było, jak dziewczyny odrabiają straty do czołowej trójki, aby na dwie zmiany przed końcem wskoczyć na trzecie miejsce, a na mecie tracić do drugiego tylko cztery sekundy! Chłopcy od początku również gonili, ale już nie medalowe miejsca, a uciekający – mocny tego dnia Koszalin. Ostatecznie kończący sztafetę Alan KUREK uderzył w ścianę jako drugi i nasza drużyna męska mogła wznieść ręce w górę w geście radości!

Później było liczenie punktów, i gorączkowe oczekiwanie na wyniki. Po cichu liczyliśmy na medale i po ogłoszeniu wyników okazało się, że MAMY TO!!! Dziewczęta swoje medale i puchar otrzymały jako pierwsze (i jako pierwsze wrzuciły do wody jego wieko…), potem swoje trofeum otrzymali chłopcy! Radość   była ogromna! Wracaliśmy do domu zmęczeni, ale szczęśliwi!

Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice i następujący uczniowie:
Olga PAROL (klasa 5d)
Emilia FURS (klasa 5d)
Katarzyna KOZIKOWSKA (klasa 5d)
Małgorzata STRZELCZYK (klasa 5b)
Antonina MĘŻYKOWSKA (klasa 4b)
Nadia KUCHARCZYK (klasa 3b)
Noemi CHMURA (klasa 3c)
Maria WASIELEWSKA (klasa 3f)
Alan KUREK (klasa 6c)
Bartłomiej PIEŃKOWSKI (klasa 6c)
Igor WŁODARCZYK (klasa 5a)
Kacper KUREK (klasa 5d)
Oskar BURZYŃSKI (klasa 5d)
Marcel OLSZEWSKI (klasa 4b)
Jakub BRZĘCZEK (klasa 3e)
Jakub DOKURNO (klasa 2d)
Artur WELS – opiekun pływaków.

Artur WelsSkip to content