Drużyna badmintonistów 3 w turnieju w Sławęcinie!

6 maja był kolejnym dniem, w którym nasza szkoła zaznaczyła swoją obecność na sportowej mapie powiatu choszczeńskiego. Tym razem czwórka naszych uczniów wzięła udział w Powiatowym Turnieju Badmintona, którego organizatorem jak co roku był pan Marek PLUTA, nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej w Sławęcinie.

Turniej choć powiatowy gościł w tym roku ekipę spoza naszego powiatu. Gośćmi byli reprezentanci Zespołu Szkół w Lipianach z Akademii Badmintona i trzeba przyznać, że ich obecność znacząco podniosła poziom sportowy zawodów. Oprócz reprezentacji naszej „Jedynki”, gospodarzy i dwóch drużyn z Lipian swoich sił próbowali także badmintoniści z SP Korytowo.

Zawody rozgrywane były w dwóch grupach w kategorii dziewcząt i w dwóch w kategorii dziewcząt. Nasi reprezentanci toczyli momentami zacięte boje ze swoimi rywalami z meczu na mecz grając coraz lepiej i popisując się czasem efektownymi zagraniami, którego nie powstydziliby się prawdziwi mistrzowie. Przy dobrej grze pojawiały się błędy, które wynikały głównie z tego, że każda z naszych reprezentantek i każdy nasz reprezentant bardzo chcieli, aby ich zagrania były „dopieszczone”. Pojedynkiem, który szczególnie utkwił w pamięci był mecz Jagody BACZYŃSKIEJ z Natalią OKRASZEWSKĄ z Zespołu Szkół z Lipian. W pierwszym secie Jagoda uległa minimalnie swojej oponentce 13:15 (regulamin przewidywał grę do 15 punktów, a przy remisie 14:14 do pierwszego punktu). W drugim przegrywała już 11:14, ale dogoniła rywalkę i miała piłkę setową. Niestety pechowo lotka po zagrywce Jagody zatrzymała się na siatce i… spadła na stronę naszej zawodniczki dając zwycięstwo Natalii OKRASZEWSKIEJ. Dzielnie walczyli również Michalina MĘŻYKOWSKA, Marcel BIKOWSKI i Filip BRYZEK, jednak rywale byli bardzo dobrze dysponowani. Mimo porażek nasi reprezentanci nie czuli się rozgoryczeni. Wręcz przeciwnie – cały turniej uznali za wspaniałe doświadczenie oraz okazję nie tylko zmierzenia swoich sił z rywalami, ale przede wszystkim do zawarcia znajomości z rówieśnikami ze szkół spoza Choszczna.

Artur Wels