Sp1

DKF w Heliosie ;)

Gdyby nie ekipa z Jedynki, sala kina Helios w Szczecinie podczas projekcji filmu animowanego Sing wczorajszego popołudnia, świeciłaby pustkami. Wyjechaliśmy tuż po lekcjach, nie mogąc się doczekać filmu. Zapowiedzi bajki były bardzo obiecujące, toteż i nasza grupa postanowiła wyruszyć do kina. Kiedy wyjeżdżaliśmy spod szkoły, warunki atmosferyczne były bardzo dobre, jednak tuż przed Szczecinem zaskoczyła nas śnieżyca.

Film okazał się przezabawny, choć nauczyciele śmiali się częściej (!) niż uczniowie (?). Bardzo podobały nam się utwory wykorzystane przez reżysera.

Po wyjściu z kina, okazało się, że napadało mnóstwo śniegu. Nie mogliśmy przepuścić takiej okazji, więc zaczęła się bitwa na śnieżki. Niekoniecznie spodobała się kierowcy, gdyż niektórzy wchodzili do autokaru jak bałwanki.

To jednak nie był koniec atrakcji. Tradycją już są Poczytuchy do poduchy, które organizujemy zawsze po DKFie. Nie chcieliśmy z nich rezygnować, więc odbyły się … w autobusie. Uczestnicy wycieczki zabrali ze sobą poduszki (co bardzo ich dziwiło). Kiedy wszystkie światła w autokarze zgasły, zapanowała kapitalna cisza, nastąpiło czytanie. Uczniowie słuchali opowiadania z dreszczykiem –  „Bestia” Pawła Beręsewicza. Niektórzy naprawdę się bali, inni nie mogli doczekać się wyjaśnienia tajemniczej zagadki. Technicznie rzecz biorąc, czytanie wcale nie było łatwe – wspomagałyśmy się latarką z telefonu, ale efekt zaskoczył nawet nauczycieli.

Choszczno powitało nas białym puchem i … stęsknionymi rodzicami. My jednak tak bardzo nie tęskniliśmy i chętnie przedłużylibyśmy nasz wyjazd…

Olga Taratajcio

Joanna Stawicka

Barbara Grzejszczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content