Sp1

Diecezjalny Konkurs recytatorski poezji religijno-patriotycznej

1 kwietnia 2017r., w Zespole Szkół nr 2 w Choszcznie odbył się Diecezjalny Konkurs recytatorski poezji religijno-patriotycznej ku czci ks. prał. Jana Abramskiego. Była to już kolejna edycja tego konkursu i jak co roku za organizację tego przedsięwzięcia odpowiadali członkowie Akcji Katolickiej. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 26 uczestników. Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowało czworo uczniów w dwóch kategoriach.

W kategorii klas I-III byli to: Lena Kaczmarek z III b i Mateusz Heleniarz z III e, a w kategorii klas IV-VI naszą szkołę reprezentowały: Michalina Kasperczuk z IV b i Kinga Gębarska z V b.

Poetyckie potyczki rozgrywały się na bardzo wysokim poziomie, co było zasługą również naszych uczniów. Po zakończonej rywalizacji, komisja udała się na obrady. Z niecierpliwością wyczekiwane wyniki wreszcie zostały ogłoszone i jak się okazało nasi przedstawiciele zajęli czołowe miejsca.

W kategorii kl. I – III:

L. Kaczmarek recytując wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Sen żołnierza”, wywalczyła III miejsce

Mateusz Heleniarz z wierszem Władysława Broniewskiego „Żołnierz polski” otrzymał wyróżnienie.

Natomiast w kategorii uczniów kl. IV – VI:

Michalina Kasperczuk recytując wiersz Wisławy Szymborskiej „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” zdobyła III miejsce

Kinga Gębarska po wspaniałej recytacji wiersza Władysława Bełzy „Z doli niedoli” wywalczyła I miejsce.

Rodziców i opiekunów rozpierała duma.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok!

                                                                                                          Katarzyna PieczykolanSkip to content