Sp1

Diecezjalny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej i Religijnej

25 kwietnia 2015 odbył się diecezjalny konkurs recytatorski poezji patriotycznej – religijnej poświęcony pamięci ks. Prałata Jana Abramskiego. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas 1-3 była to Kinga Gębarska z III b, która przedstawiła wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”. Kinga swoim wystąpieniem wywalczyła drugie miejsce. Gratulujemy!
Starsze klasy reprezentowali: Klaudia Jaruga z IV b, która przedstawiła wiersz Tadeusza Różewicza pt. „Oblicze Ojczyzny”, Szymon Błaszczyk z kl. IV c, który wyrecytował wiersz Jana Bełzy „Modlitwa za Ojczyznę” oraz Kacper Kutkowski Z kl. IV c, który zaprezentował wiersz Tadeusza Kubiaka pt. „Tu wszędzie Polska”.

Agnieszka NowakSkip to content